Rovno na obsah Rovno na menu
Menu
Obec Skalité
obec
Skalité

13. ročník Skalitskej varešky a 1. ročník pivného festivalu - 22.7.2023

Skalitská vareška 2023

Už o 10 dní sa uskutoční 13. ročník Skalitskej varešky a 1. ročník pivného festivalu a to v sobotu 22.07.2023 o 13:30 hod. na Skalitskom rýnečku - námestie obce Skalité.

Obec Skalité je známa svojou bohatou kultúrnou dedičnou a krásnou prírodou. Tento rok sa obec teší na zvláštnu udalosť, keďže sa uskutoční prvý ročník Pivného festivalu, ktorý slávi tradičnú remeselnícku kultúru a kvalitu pivovarníctva.

Táto udalosť je zahájená s radosťou a očakávaním obyvateľov i návštevníkov z blízkeho aj vzdialenejšieho okolia. Pivný festival v Skalitom, ktorý sa bude konať 22. júla 2023, je výnimočným podujatím pre miestnu komunitu. Je to príležitosť, ako si pripomenúť a oceniť tradičné remeslo pivovarníctva a zároveň osláviť 13. ročník Skalitskej varešky.

Súťažiaci majú príležitosť ukázať svoje kuchárske umenie a zručnosti pri príprave guľášu, jedného z najobľúbenejších jedál v regióne. Tí, ktorí sa zúčastnia sa môžu tešiť na súťažnú atmosféru, kde sa stretávajú profesionálni kuchári aj nadšení amatéri, aby si zmerali sily a predstavili svoje jedinečné variácie tohto tradičného pokrmu.

Obyvatelia aj návštevníci budú mať možnosť ochutnať vynikajúce domáce pivo, ktoré je výsledkom oddanej práce miestnych a vzdialených pivovarov. Festival bude ponúkať širokú škálu rôznych druhov piva, od osviežujúcich ležiakov po plné chute kraftových piv.

Bude to aj príležitosť na zoznámenie sa s miestnymi pivovarníkmi a ich príbehmi. Odborníci vo svojom domácom pivovarníctve sa podelia o svoje poznatky a skúsenosti. Okrem pivných degustácií bude festival ponúkať aj rôzne atrakcie a zábavu pre celú rodinu.

Návštevníci budú môcť počúvať živú hudbu, ochutnať miestnu gastronómiu a zúčastniť sa na súťažiach spojených s varením guľášu  a rôzne iné pivné súťaže. Bude to príjemná atmosféra, v ktorej sa môžu obyvatelia a návštevníci stretnúť, spoznať nových ľudí a vychutnať si pohodový víkend. Podujatie je nielen o jedle, ale aj o spoločnom stretnutí, hudbe a zábave.

"Pivný festival je naším spôsobom, ako osláviť našu bohatú kultúrnu dedičnosť a pritiahnuť pozornosť k našej nádhernej obci. Chceme ukázať, že Skalité je miesto, kde sa tradičné remeslá a moderný život prelínajú. Tešíme sa na úžasný víkend plný piva, radosti a spoločnosti." povedal starosta obce Skalité PaedDr. Jozef Cech.

Organizátori veria, že prvý ročník Pivného festivalu v Skalitom bude úspešný a stane sa tradičnou udalosťou, ktorá priláka návštevníkov z celého regiónu. Toto podujatie posilní puto medzi miestnymi obyvateľmi a ukáže všetkým, že Skalité je miestom, kde sa žije a slávi s nadšením.

Sprievodným programom bude "KYSUCKÁ RUKA", súťaž v pretláčaní rukou (ARMWRESTLING) pre amatérov. Súťaž, ktorú organizujeme slúži na účel hľadať nové talenty a zároveň na  propagáciu tohto športu v našom regióne.

Súťaže sa môže zúčastniť len amatér, čo znamená pretekár, ktorý neabsolvoval žiadnu súťaž v lige a nie je zaradený v rankingu.

Súťažiť sa bude v kategórií:

muži do 80 kg, od 80 kg a nad 100 kg.

ženy do 60 kg, nad 60 kg

REGISTRÁCIA TU.

pretláčanie rukou

 

Dátum vloženia: 12. 7. 2023 17:47
Dátum poslednej aktualizácie: 12. 7. 2023 18:35
Autor: Správce Webu

Udalosti v obci

Odkaz pre vedenie obce

odkaz pre starostu

Fond na podporu športu

Fond na podporu športu

NATUR-PACK

NATUR-PACK

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Projekt

irop bus

Nadácia ŽSK

nadacia ŽSK

Interaktívna mapa

mapa

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Užitočné odkazy

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Monitoring vozidiel

Monitoring vozidiel

Cykloturistická mapa Skalité

Cykloturistická mapa Skalité

Cestovné poriadky

vyhľadanie spojov

Obec Skalité

hore