Kalendár akcií

Rozvoz potravín

rozvoz potravín pre seniorov Skalité

Rozvoz a výdaj jedla

rozvoz a výdaj jedla v Skalitom

Plán podujatí 2020

Plán podujatí Skalité 2020

Interaktívna mapa

mapa

Predpoveď počasia

<<
>>
dnes, štvrtok 2. 4. 2020
7 °C -3 °C
jasná obloha, mierny juhozápadný vietor
vietorJZ, 3.99m/s
tlak1015hPa
vlhkosť46%

Dátum a čas

Dnes je štvrtok, 2.4.2020, 12:27:11

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 9
DNES: 621
TÝŽDEŇ: 3898
CELKOM: 1098516

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Návšteva podpredsedu vlády SR Richarda Rašiho

Typ: ostatné
Podpredseda vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu Richard Raši navštívil dňa 21.1.2020 našu obec Skalité a venoval nám krásny symbol štátnosti Slovenska – štátny znak. Počas krátkeho rokovania, ktorého sa zúčastnili za obec Skalité pán starosta PaedDr. Jozef Cech, zástupkyňa Ľubica Lašová a prednosta OcÚ Ing. Peter. Ivanek sa diskutovalo hlavne o rozvoji cestovného ruchu.

Nakoľko obec Skalité získala z dotácie Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu v oblasti regionálneho rozvoja na projekt „Turistická infraštruktúra v obci Skalité – I. etapa“ dotáciu 35 000 €, boli sme pozrieť aj priamo miesto realizácie – altánok na „Trojaku“, kde sú aktuálne začaté práce výstavby altánku a hotová je taktiež dlažba. Po zimnom období bude altánok dokončený a budú osadené lavičky, smerovníky a informačná tabuľa.

V ďalšej etape plánujeme výstavbu rozhľadne, ktorou by sme veľmi zviditeľnili našu obec Skalité. Preto sme požiadali 16. 1. 2020 o ďalšiu dotáciu z Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Budeme veľmi radi ak budeme úspešní.

Spracoval: Ing. Peter Ivanek, prednosta OcÚ

logo


Vytvorené: 28. 1. 2020
Posledná aktualizácia: 28. 1. 2020 09:52
Autor: Správce Webu